Zásady použití a údržby kabelek, tašek a peněženek
Zakoupených v internetovém obchodě NEWBERRY.cz

 

1. ÚVOD

Zde naleznete veškeré informace a pokyny nutné ke správnému výběru, používání a údržbě zakoupeného zboží textilní galanterie (kabelky, tašky, peněženky a jiné).

Výrobky je nutno používat pouze pro účely, pro které jsou navrženy a konstruovány, vlastnosti použitých materiálů rozhodují o používání a údržbě výrobků.

Pro zachování dobrého stavu a plné funkčnosti výrobků je nutná pravidelná údržba. K ošetřování kabelek, tašek, peněženek a dalšího zboží textilní galanterie používejte pouze prostředky k tomu určené.

Nesprávná nebo nedostatečná údržba podstatně zkracuje jejich funkčnost a životnost.

Životnost výrobku je pojem, který často bývá mylně zaměňován se záruční dobou. Životnost spotřebního výrobku je dána způsobem a intenzitou používání a nemusí být vždy stejná jako záruční doba.

Při intenzivním užívání může být tedy životnost výrobku kratší než poskytovaná záruka.

Lhůta pro uplatnění reklamace je 24 měsíců.

 

2. VÝBĚR VÝROBKU

Při výběru kabelky, tašky, peněženky, či jiného zboží textilní galanterie dbejte na to, aby zvolený typ, velikost, barva a tvar přesně odpovídaly Vašim potřebám.

Nezapomeňte vzít v úvahu účel užití, provedení a hlavně materiálové složení, neboť z něho vychází způsob ošetřování výrobku.

V internetovém obchodě máme u každého výrobku výše uvedené parametry uvedeny. Při nákupu výrobku přes internet si ho doma zkontrolujte, zda Vám výrobek vyhovuje. Pokud ne, výrobek nám můžete vrátit i bez udání důvodu do 14-ti dnů od doručení/převzetí zboží.

Naše zboží však také dodáváme do prodejen kamenných obchodů. Při nákupu na prodejně si výrobek důkladně prohlédněte a vyzkoušejte již tam, protože po nákupu již nevhodně zvolený druh výrobku, velikost, barva, tvar nebo špatně zvolený materiál nemůže být důvodem k pozdější reklamaci.

 

3. ÚČELOVOST VÝROBKŮ

 

KABELKY

Slouží jako doplněk pro drobné osobní věci, maximální nosnost: 1,5 kg (pokud není uvedeno jinak).


Společenské kabelky – jsou určeny k nošení v interiéru při různých společenských příležitostech, jsou velmi citlivé na vlhkost
 

Vycházkové kabelky – jsou určeny k nošení v exteriéru a interiéru. Vyznačují se klasickou konstrukcí, bez výraznějších módních prvků. Obvykle jsou u nich životnost a pohodlnost důležitější než módnost.
 

Módní kabelky – jsou určeny pro krátkodobé nošení, svou konstrukci a materiálovým složením jsou určeny, navrženy a vyrobeny k nošení v nenáročných podmínkách, prvořadá je u nich módnost, nikoliv životnost. Zpravidla se vyznačují aktuálními módními prvky, které také určují jejich přibližnou životnost. Tyto kabelky nejsou určeny pro každodenní, časté používání.
 

Vysoce módní kabelky – jsou určeny pro krátkodobé nošení s omezenou životností. Výjimečného vzhledu výrobků je dosaženo porušením obvyklých konstrukčních zásad, použitím velmi neobvyklých materiálů a netypických výrobních technologií. Tyto výrobky jsou určeny především do suchého prostředí a je nutno předcházet jejím ušpinění a jiným negativním vlivům. Životnost vysoce módního zboží je omezená, může být i výrazně kratší než poskytovaná záruční doba. Na konstrukci a materiály jsou kladeny minimální technické požadavky. Tyto výrobky nejsou v žádném případě určeny pro každodenní, časté použití.
 

AKTOVKY A TAŠKY PRO NOTEBOOKY

Slouží jako doplněk pro drobné osobní věci spolu s dokumenty, maximální nosnost: 5 kg (pokud není uvedeno jinak).
 

CESTOVNÍ ZAVAZADLA

Maximální nosnost je u každého typu zavazadla s ohledem na konstrukci i účel jiná. Sledujte pečlivě doplňující informace u konkrétního výrobku. Pokud není uvedena, platí maximální nosnost 1,5 kg.


PENĚŽENKY, POUZDRA NA DOKLADY A KARTY

Při výběru dbejte na vnitřní uspořádání, které Vám bude vyhovovat. Berte v potaz, že všechny typy karet se do přihrádek vkládají bez ochranných pouzder. Nevkládejte doklady větších rozměrů než je rozměr přihrádek. Vyvarujte se poškození zboží z důvodu nošení v zadní kapse kalhot a „sedání si na ně“.

 

4. POUŽITÝ MATERIÁL, JEHO ÚDRŽBA A OŠETŘOVÁNÍ

V současné době se používá velké množství materiálů od 100% přírodních korkových „kůží“, přes přírodní kůže (usně), až po materiály syntetické (nazývané též ekologická kůže, PU kůže, ekokůže) a textilní.

Základní znalost o druhu a použití materiálů spolu s dokonalou údržbou a správným ošetřováním prodlouží životnost Vašich kabelek, tašek, peněženek a dalších výrobků textilní galanterie.


KOŽENÉ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ VÝROBKY KOŽENÉ GALANTERIE

Upravená živočišná kůže je useň. Je to měkký a prodyšný materiál s dobrými absorpčními vlastnostmi.

Je poddajná, takže tvar výrobků se v průběhu užívání přizpůsobuje podle způsobu používání.

Useň však postupem času vysychá a ztrácí vláčnost, je nutné ji ošetřit vhodným přípravkem.

Bez ošetření se začnou časem objevovat v její struktuře puchýřky a praskliny.

O správné údržbě rozhoduje druh usně. Kabelky a peněženky se nejčastěji vyrábí z těchto druhů usní:


HLADKÁ ÚSEŇ – drtivá většina výrobků z kůže s hladkým, jemně strukturovaným povrchem s malými póry. Výrobek zbavte nečistot vhodným kartáčkem nebo měkkým hadříkem a vytřete do sucha. K ošetření použijte vhodný krém nebo balzám pro hladkou kůži. Krém rozetřete po povrchu jemnou houbičkou nebo hadříkem a vyleštěte.

Pro tyto kabelky doporučujeme tento přípravek na přírodní bázi s obsahem včelího vosku :

 

LAKOVANÁ ÚSEŇ – jedná se o předešlou hladkou useň, jejíž povrch je navíc ošetřen lakovou úpravou za účelem docílení lesklého povrchu. Tyto povrchy jsou choulostivé na mechanické poškození, chemické vlivy, promáčení a mráz. Nečistoty z povrchu usně odstraňujte jemným vlhkým hadříkem, poté povrch ošetřete krémem či sprejem na lakové usně.


BROUŠENÁ USEŇ – nubuk je useň broušená po lícové straně a velur po její rubové straně. Tyto výrobky ošetřujte pryžovým kartáčkem a používejte přípravky, které jsou určeny pro vlasové usně. Tyto přípravky oživují barvu. Mohou být barevné nebo bezbarvé. U broušených kůží je důležitá impregnace, která zvyšuje odolnost vůči vodě. Jedná se většinou o spreje.

NIKDY VŠAK BROUŠENÉ KŮŽE NEKRÉMUJTE !!!

 

KORKOVÉ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ VÝROBKY Z KORKU

Korek je 100% přírodní materiál, který se získává z kůry dubu korkového. Jedná se o materiál  extrémně lehký, tvarově stálý, pružný, voděodolný, odolný proti poškrábání, UV stabilní, zpomaluje hoření, antistatický, antibakteriální a antialergenní.

Korkové kabelky jsou nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně mýdlovou vodou a utřete do sucha.

 

SYNTETICKÉ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ VÝROBKY Z KOŽENKY

Syntetické materiály (ekologické kůže, koženky) v dnešní době nahrazují výrobky z usně.

Vzhledově je od sebe podle provedení materiálu ani nerozeznáte.

Jedná se o plasty s povrchovými úpravami, které jsou naneseny na podkladovou tkaninu.

Plasty mohou mít různá složení, většinou se však jedná o polyuretan.

Tyto plasty mohou také obsahovat změkčovadla, která se projeví svým charakteristickým zápachem. Kabelky z ekologické kůže doporučujeme vyvětrat, zápach po čase zmizí.

Syntetické výrobky jsou stejně jako korkové kabelky nenáročné na údržbu, omyjte je navlhčeným hadříkem, případně s přídavkem saponátu a utřete do sucha.

 

TEXTILNÍ KABELKY, PENĚŽENKY A OSTATNÍ TEXTILNÍ VÝROBKY

Textilní výrobek ošetřujte za sucha kartáčováním a čistícími spreji na textil, které galanterní výrobky impregnují, oživí barvy a zamezí ušpinění.

 

5. DALŠÍ ZÁSADY SPRÁVNÉHO UŽÍVÁNÍ KABELEK

Kabelka je výrobek, který je určen k přenášení lehkých předmětů.

Lehké předměty typu peněženka, klíče, mobilní telefon, brýle, základní kosmetické a hygienické předměty, menší a lehčí tiskoviny (drobné časopisy, nikoliv těžké knihy nebo objemné sešity), příp. drobné jídlo (bonbóny, žvýkačky, apod. - nikoliv celý nákup!!).

Kabelka naopak není určena k nošení těžkých předmětů typu: nákup, nápojové lahve, těžké knihy, objemné spisy, předměty používané jako pomůcky pro školní výuku, náhradní oblečení nebo jiné objemné a těžké předměty.

Nosnost kabelky je zpravidla 1,5 kg (dle typu kabelky). Přetěžování kabelek může vést k popraskání uší nebo jinému poškození konstrukce uší kabelky, dále k vytržení, vypárání nebo popraskání úchytů uší kabelky nebo k prasknutí či poškození kovových karabin na uších kabelky. Závady, které vzniknou v důsledku přetěžování kabelky nebo kvůli mechanickému poškození podšívky kabelky, mohou vést k zamítnutí reklamace z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Pro přenášení těžších a objemnějších předmětů nepoužívejte kabelky, ale využívejte cestovní tašky, nákupní tašky nebo aktovky, které jsou na rozdíl od kabelek k tomuto účely konstrukčně uzpůsobeny. Kabelka také není určena pro nošení ostrých předmětů (nůžky, nože), které mohou protrhnout nebo proříznout podšívku.

Kabelku zvedejte zásadně za ucha, případně pásek. Nikoli za zip nebo jiné její části.

Kabelky chraňte před mechanickým poškozením.

Jedná se především o poškození spodních částí kabelky, exponovaných míst na bocích kabelky nebo i vnitřní části kabelky odřením či poškrábáním o jiné předměty. Může jít o poškrábání o součásti vašeho oděvu (kovové pásky, hodinky, náramky, pouzdra na mobilní telefony, spony u kozaček, apod.), jiné materiály (zdi, ploty, dopravní prostředky, nábytek, apod.). Dejte též pozor při odkládání kabelky na drsné povrchy, které mohou poničit spodek kabelky. K mechanickým součástem kabelky (zipy) se chovejte přiměřeným způsobem. Zipy zavírejte a otevírejte plynule bez trhavých pohybů a bez použití velké síly. Mechanické poškození kabelky (včetně zipů) může být důvodem pro zamítnutí reklamace.

Kabelky zbytečně nevystavujte prudkému dešti nebo jinému agresivnímu prostředí. Např. úplné promočení usňové kabelky může trvale poškodit její vzhled a deformovat tvar. Navíc téměř každá useň je dobarvována do žádoucího odstínu, což může při nadměrném provlhnutí způsobovat částečné zabarvování. K eliminaci tohoto efektu doporučujeme speciální přípravky – viz ošetřování a údržba kabelek. Kabelka z lakované usně zase není vhodná do silného mrazu, při kterém může dojít k popraskání vrchního materiálu. Výrobce nenese odpovědnost za změny vrchního materiálu kabelky vlivem nevhodných klimatických podmínek, proto podobné závady mohou být v reklamačním řízení zamítnuty z důvodů nedodržení zásad účelovosti při používání výrobku. Dejte také pozor při přenášení agresivních látek (tekutá kosmetika, parfémy, nápoje, apod.), jejichž vylití uvnitř kabelky může nenávratně poškodit podšívku kabelky.

Syté a tmavé odstíny broušené usně mohou částečně pouštět barvu. Tato situace je též pravděpodobnější při provlhnutí kabelky. Nedoporučujeme proto nosit tmavé kabelky z broušené usně přímo na bílém oblečení z důvodů možného mírného obarvení tohoto oblečení.

Kabelky skladujte odděleně od sebe tak, aby nedošlo k migraci barev (tzn. aby se např. na světlé kabelky neotiskla barva jiných tmavších kabelek). Kabelky proto uschovávejte v igelitových nebo textilních sáčcích, doporučujeme je též vycpat. Dbejte na to, aby nedošlo k pomačkání, přeložení nebo jiné deformaci, která může poškodit vrchní materiál kabelky.

 

Aktualizované zásady použití a údržby našich výrobků naleznete vždy na této internetové adrese :
https://www.newberry.cz/navod-uzivani-udrzba.html


Reklamaci námi prodaných výrobků lze uplatnit na této internetové adrese :
https://www.newberry.cz/reklamace.html

 

Děkujeme Vám za nákup v internetovém obchodě NEWBERRY.cz a přejeme radost a spokojenost z užívání našich výrobků.

 

Nabídka obchodu

 

 

Doprava zdarma
Zásilkovnou nad 1500 Kč
97% zákazníků
nás dále doporučuje
Veškeré zboží
máme skladem
14 dnů na vrácení
bez údání důvodu
Buďte v obraze, sledujte nás
na Facebooku
Hlídejte si
tajné slevy a akce
Přihlásit

Odesláním souhlasíte se zpracováním osobních údajů.

Informace

Doprava a platba

Články a aktuality

Sledování zásilek

Kontakt

Obchodní podmínky

Obchodní podmínky

Reklamace

Výměna zboží

Odstoupení od kupní smlouvy

Zásady ochrany osobních údajů

NEWBERRY – moderní dámské kabelky, crossbody tašky a pánské brašny, aktovky, elegantní kabelky na notebook, batohy do školy, sport i turistiku, peněženky, šály, hodinky, bižuterie.

Vše skladem s okamžitou dopravou po české i slovenské republice.

Velkoobchod – aktualizovaný XML feed, dropshipping (dodání zboží přímo Vašim zákazníkům do druhého dne)

Fotografie jsou našim vlastnictvím a podléhají autorskému právu. Používání fotografií bez našeho souhlasu je protiprávní a trestné.

 

X
Soubory cookies
Tyto stránky používají k poskytování služeb, analýze návštěvnosti, funkcím sociálních sítí a personalizaci reklam soubory cookies. Používáním stránek vyjadřujete souhlas s použitím těchto souborů.
OK Více informací